Terapia małżeńska Łódź

Zapraszamy do korzystania z terapii małżeńskiej pary znajdujące się w kryzysie - osoby, które chcą ratować związek, jak i te, które zastanawiają się, co dalej...

Szukasz terapii małżeńskiej w Łodzi?

Jeśli zaczynasz odczuwać osamotnienie lub nawet obcość w związku, jeżeli ciągle się kłócicie albo milczycie, a może nawet zaczyna rozpadać się małżeństwo, terapia małżeńska jest ostatnią szansą na odbudowanie więzi.

Jednym z głównych czynników wpływających na konflikty małżeńskie jest zmiana ról i oczekiwań społecznych. Tradycyjne modele małżeństwa, oparte na podziale ról na mężczyznę jako głównego żywiciela rodziny, a kobietę jako opiekunkę domu i dzieci, ustępują miejsca bardziej równoważonym relacjom, w których partnerzy dążą do równych szans i autonomii. Te zmiany mogą prowadzić do konfliktów związanych z rozdziałem obowiązków, zarobkami, podziałem czasu oraz oczekiwaniami dotyczącymi pracy zawodowej i rodziny.

Wpływ mediów społecznościowych i nowych technologii również wprowadza nowe wyzwania w małżeństwach. Stały dostęp do internetu, aplikacje społecznościowe i telewizja cyfrowa mogą prowadzić do uzależnienia, zaniedbywania bliskości emocjonalnej i braku komunikacji. Wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w których partnerzy spędzają więcej czasu zanurzeni w wirtualnym świecie niż angażując się w jakość interakcji z drugą osobą.

Napięcia finansowe również często prowadzą do konfliktów w małżeństwach. Wzrost kosztów życia, zadłużenie, brak stabilności zawodowej i różnice w zarobkach mogą generować napięcia i niezgodności w podejmowaniu decyzji finansowych, co wpływa na jakość życia małżeńskiego.

Jak działa terapia małżeńska?

Zalety terapii małżeńskiej:

1

Odkrywa kołdrę

Terapia małżeńska identyfikuje problemy. Nie pozwala na udawanie. Stawia małżonków wobec konieczności zmierzenia się z wyzwaniami.

2

Powraca do źródeł

Podczas terapii małżeńskiej rozmawia się nie tylko o tym, co „tu i teraz”, ale także o tym, co przed laty połączyło dwoje ludzi. Pozwala dostrzec także nierzadko nienazwane dotąd oczekiwania.

3

Usprawnia komunikację

Dzięki terapii małżeńskiej osoby zaczynają porozumiewać się bardziej otwarcie i trafniej określając własne potrzeby oraz przeżycia.

4

Zapobiega stagnacji

Terapia małżeńska nie pozwala na stanie w miejscu wobec kryzysu w związku. Inspiruje do podjęcia wysiłku w celu rewitalizacji małżeństwa. Nie pozwala na przedłużanie cierpienia. Nawet jeśli czasem nie kończy się powodzeniem, małżonkowie rozstaną się bez ostrej walki.

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego

Pedagodzy
i psycholodzy
w Łodzi

Prowadzimy mediacje, psychoedukacje, szkolenia i terapie.

Pomaganie to nie tylko słuchanie

Zapraszamy do korzystania z pomocy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej (problemy osobiste, małżeńskie, wychowawcze i inne rodzinne, zawodowe, edukacyjne).

Rafał Osiński

Pedagog

Poznaj nas

Nasz zespół

Łukasz Bohdanowicz

psycholog

Katarzyna Rosiak

pedagog, logopeda, specjalista terapii pedagogicznej

Rafał Osiński

pedagog, specjalista poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego

Poradnik

CZytaj więcej

Porozmawiaj
ze specjalistami

Zapraszamy do korzystania z pomocy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji konfliktowej (problemy osobiste, małżeńskie, wychowawcze i inne rodzinne, zawodowe, edukacyjne). Prowadzimy również porady psychoedukacje, szkolenia i terapie.